PRAVIDELNÉ LEKCE JÓGY A QI GONGU

ROZVRH LEKCÍ JÓGY VE STUDIU ZEN TOUCH YOGA (součást studia ještěrka) V MNÍŠKU POD BRDY ZÁŘÍ 2024 – ČERVEN 2025

Úterý 9:00 – 11:00 HATHA JÓGA S PRÁNÁJÁMOU
Úterý 18:00 – 20:00 HATHA JÓGA S PRÁNÁJÁMOU
Čtvrtek 9:00 – 11:00 TAO-JIN JÓGA A QI GONG pro ukotvování harmonie a vnitřního klidu
Čtvrtek 18:00- 20:00 TAO-JIN JÓGA A QI GONG pro ukotvování harmonie a vnitřního klidu

Výše uvedený uzavřený kurz 2 hod. jógy (120 min.) o 9 lekcích s možností náhrad – 2 997,- Kč (Platbu prosím uhradit až po vyzvání!)

O integrální józe:
Jsme-li v harmonii, získáváme vstup do Vědomí a navracíme se do hloubky svého Bytí. Jóga kompletně navibruje a procvičí tělo ve společné souhře a dá mu vše pro řádné prospívání ve vzájemné harmonii dosáhnout úplné rovnováhy mysli, těla i ducha. Lekce se vyznačují svou klidností, tichostí, respektem k potřebám vlastního těla, vhodné nejen pro zdravá záda, oslovují jinové části těla (což jsou části ležící nejblíže vnitřnímu jádru: kosti, pojivové tkáně, klouby, cvičení přináší harmonii do života), plynulým režimem se zaměřují na posílení svalů s důrazem na jejich prokrvení a prohřátí.

- podpůrné uzdravující cvičení Qigongu pro posilování energie v nás, sebeléčení a vnitřní klid
- přepnutí mysli zaměřením se na komplexní a trvalou změnu ve svém životě, vyrovnání polarit
- cvičení hatha jógy, Jin jógy, jógy s prvky horského taoismu, harmonizace čaker, použití harmonizačních muder
- práce s vnitřním energetickým systémem, povídání, vysvětlení technik
- pránájáma jako hluboké usměrňování Bytí a rozvíjení schopnosti přijímat pránu, uchovávat a využívat Světlo vědomě
- meditační a dechové techniky ke zklidnění a regeneraci

O Qi-gongu:
Qi-gong v sobě zahrnuje hned několik rovin rozvoje osobnosti: tělesnou (posiluje a harmonizuje tělo, zlepšuje imunitu), duševní (zklidňuje emoce a mysl) duchovní (otevírá lidské vědomí a potenciál každého člověka). Při pravidelném praktikování pomáhá léčit různá onemocnění jako např. bolesti zad a páteře, nespavost, žaludeční problémy, vysoký krevní tlak, ztrátu imunity, deprese, psychická přetížení vlivem dlouhodobého stresu atd. Zahrnuje pohybová a dechová cvičení, relaxace a meditace, které vedou k vyrovnání, stimulaci a transformaci tělesných i psychických funkcí těla. Qi-gong působí příznivě na:

Krevní oběh, zlepšuje srdce a plíce. S pomocí hlubokého dýchání se zvyšuje množství kyslíku ve všech částech těla, odstraňuje únavu a snižuje vysoký krevní tlak. Pohybovou soustavu, přirozeně zlepšuje držení těla. Pomalé protahování zlepšuje pružnost všech kloubů a páteře. Svaly, uvolňuje přebytečné napětí v celém svalovém tonusu. Působí na všechny hlavní svalové skupiny, posiluje svaly v křížové oblasti a podél páteře. Nervovou soustavu , zklidňuje psychiku. Zvyšuje schopnost koncentrace, koordinace pohybů a ovládání motoriky, snižuje stres a napětí.

O sdílení prvotní moudrosti ze stavu přímé zkušenosti:
Součástí toho, kdo jsem, je nejenom slovní vyjádření, které vnímám jako pohyb ze zdroje, jako růst z esence do projevu. Je to jedna z cest manifestace promlouvající jazykem skrytého a promítající se neúsilně a zpřítomněle. Není tu vlastně nikdo, kdo by co vytvářel…jsem nasloucháním a prostupným koridorem zachyceného, v němž vnímám velkou volnost pohybu, uvolnění, sílu sebeuvědomování. Slova jsou symboly přenášející význam, prostředky činící energii lépe čitelnou a snáze sdělitelnou. Ve hře je vždy energie (souhra vědomí i vitální síly, ideje a jejího projevu).