Tai chi Čchi-kung - 18 harmonizujících cvičení

Tai chi Čchi-kung v sobě zahrnuje hned několik rovin rozvoje osobnosti: tělesnou (posiluje a harmonizuje tělo, zlepšuje imunitu), duševní (zklidňuje emoce a mysl) duchovní (otevírá lidské vědomí a potenciál každého člověka).

Při pravidelném praktikování pomáhá léčit různá onemocnění jako např. bolesti zad a páteře, nespavost, žaludeční problémy, vysoký krevní tlak, ztrátu imunity, deprese, psychická přetížení vlivem dlouhodobého stresu atd. Zahrnuje pohybová a dechová cvičení, relaxace a meditace, které vedou k vyrovnání, stimulaci a transformaci tělesných i psychických funkcí těla.

Sestava příznivě působí na:

Krevní oběh, zlepšuje srdce a plíce. S pomocí hlubokého dýchání se zvyšuje množství kyslíku ve všech částech těla, odstraňuje únavu a snižuje vysoký krevní tlak.
Pohybovou soustavu, přirozeně zlepšuje držení těla. Pomalé protahování zlepšuje pružnost všech kloubů a páteře.
Svaly, uvolňuje přebytečné napětí v celém svalovém tonusu. Působí na všechny hlavní svalové skupiny, posiluje svaly v křížové oblasti a podél páteře.
Nervovou soustavu , zklidňuje psychiku. Zvyšuje schopnost koncentrace, koordinace pohybů a ovládání motoriky, snižuje stres a napětí.