Individuální lekce

Klíčovou výhodou soukromé lekce je samozřejmě ryze individuální přístup. V praxi to znamená, že lektor zná všechny specifické potřeby svého žáka, s nimiž bude pracovat a pomáhá tak klientovi lépe se rozvíjet. Individuální lekce jógy je lekcí, jakou by ideálně každá lekce měla být. Zakládá se totiž na citlivém dialogu mezi lektorem a klientem, klientem a jeho tělem a jeho duší. Soukromá lekce/série soukromých lekcí vždy začíná první konzultací, na které klient vysvětlí lektorovi své požadavky, přiblíží mu na čem a proč chce pracovat tak, aby byl lektor schopen sestavit pro něj optimální plán. Lektor se má čas věnovat pouze klientovi, opravuje chyby, které dělá, učí ho, jak se jim vyvarovat, jak rozvíjet osvojené schopnosti a těšit se z nich. Individuální lekce probíhají v čase domluveném s klientem. Buď v soukromí nebo po domluvě v bytě klienta.


Tai chi Čchi-kung - 18 harmonizujících cvičení

Tai chi Čchi-kung v sobě zahrnuje hned několik rovin rozvoje osobnosti: tělesnou (posiluje a harmonizuje tělo, zlepšuje imunitu), duševní (zklidňuje emoce a mysl) duchovní (otevírá lidské vědomí a potenciál každého člověka).

Při pravidelném praktikování pomáhá léčit různá onemocnění jako např. bolesti zad a páteře, nespavost, žaludeční problémy, vysoký krevní tlak, ztrátu imunity, deprese, psychická přetížení vlivem dlouhodobého stresu atd. Zahrnuje pohybová a dechová cvičení, relaxace a meditace, které vedou k vyrovnání, stimulaci a transformaci tělesných i psychických funkcí těla.

Sestava příznivě působí na:

Krevní oběh, zlepšuje srdce a plíce. S pomocí hlubokého dýchání se zvyšuje množství kyslíku ve všech částech těla, odstraňuje únavu a snižuje vysoký krevní tlak.
Pohybovou soustavu, přirozeně zlepšuje držení těla. Pomalé protahování zlepšuje pružnost všech kloubů a páteře.
Svaly, uvolňuje přebytečné napětí v celém svalovém tonusu. Působí na všechny hlavní svalové skupiny, posiluje svaly v křížové oblasti a podél páteře.
Nervovou soustavu , zklidňuje psychiku. Zvyšuje schopnost koncentrace, koordinace pohybů a ovládání motoriky, snižuje stres a napětí.


Rozvrh lekcí v Mníšku pod Brdy od září 2017/18Pondělí 14:00 - 14:45 JÓGA A SEBEPOZNÁNÍ PRO DĚTI – ZAČÁTEČNÍCI

Pondělí 15:00 - 15:45 JÓGA A SEBEPOZNÁNÍ PRO DĚTI – POKROČILÍ

-obě lekce v sále nad lékárnou -
ul. Komenského 886, Mníšek p. Brdy

Pondělí 19:00–20:30 HATHA JIN JÓGA (VHODNÁ PRO VŠECHNY ÚROVNĚ POKROČILOSTI I PRO TĚHOTNÉ)
– sál nad lékárnou –
ul. Komenského 886, Mníšek p. Brdy – 160,- Kč / 90 min
– lekce je otevřená

Úterý 9:00–10:30 HATHA JIN JÓGA (VHODNÁ PRO VŠECHNY ÚROVNĚ POKROČILOSTI I PRO TĚHOTNÉ)
– kurz je uzavřený, 3 měsíční kurz ve sport.- relax. centru Esmarin, Mníšek p. Brdy

Středa 13:30-14:30 KARMA JÓGA


Všechny lekce pro dospělé se vyznačují svou klidností, tichostí, respektem k potřebám vlastního těla, vhodné nejen pro zdravá záda, oslovují jinové části těla (což jsou části ležící nejblíže vnitřnímu jádru: kosti, pojivové tkáně, klouby, cvičení přináší harmonii do života), plynulým režimem se zaměřuje na posílení svalů s důrazem na jejich prokrvení a prohřátí. Hatha jin jóga kompletně procvičí tělo ve společné souhře a dá mu vše pro řádné prospívání ve vzájemné harmonii dosáhnout úplné rovnováhy mysli, těla i ducha. Zabývá se jógovými ásanami, průpravnými a spinálními cvičeními, hathémy dechu a pavanamuktásanami, pozdravy slunci Súrja Namaskar A a B, rišhikéšskou Súrjou Namaskar, rišhikéšskou sestavou a orgánovou sestavou, mantrami, prací s mudrami a bandhami, relaxací a meditací, prací s energetickým tělem (nádí a čakry), většinou pránajámických technik a prací s dechem, technikami koncentrace a meditace, apod.