RITUÁLY A MASÁŽE

90 minut RITUÁLU PROŽITKU - REHABILITAČNÍ MASÁŽÍ NA JADEITOVÉM LEHÁTKU S AKUPRESUROU PLOSEK A ENERGETICKOU ZVUKOVOU VIBRAČNÍ HARMONIZACÍ (křišťálová zpívající pyramida a ladičky) V POSVÁTNÉ MAUNĚ

45 min. rehabilitační masáže páteře na jadeitových kamenech Ceragem (jedná se o masáž teplými jadeitovými kameny společně s muzikoterapií, aromaterapií a termoterapií), která skvěle umocní působení následné zvukové vibrační harmonizace. Energetické dráhy v těle se během masáže hloubkově uvolňují a zprůchodňují, dochází k hlubší relaxaci na mnoha úrovních. Energetická masáž vytváří se zvukovou vibrační harmonizací provázaný celek.

Před masáží Vám budou umyta chodila v himalájské soli a během masáže na jadeitovém lehátku Vám bude prováděna akupresurní masáž plosek (každé chodidlo 18 min.)

Poté následuje 45 zvukové vibrační harmonizace, která je ojedinělá způsobem harmonizace tělesných buněk a navyšování jejich vibrací. Během této harmonizace dochází k propojování obou hemisfér, neboť vibrace zpívající léčivé křišťálové pyramidy a akustických / vibračních ladiček prostupují celým tělem. Léčivé nástroje působí současně jako tvarové zářiče a jako živoucí entity, které reagují na energie člověka a energie prostoru (jde o absolutně nesdělitelnou zkušenost, která se vymyká běžným zkušenostem, je třeba ji zažít). Zvuk křišťálu je zvukem vibračních vzorů křemíku v jeho nejčistší formě (křemík je podstatnou částí struktur člověka a jeho DNA). Zvuk léčivé křišťálové pyramidy proniká do poškozených buněk člověka, tyto buňky „přebírají“ čisté vibrační vzory křemíku v jeho původní přírodní podobě a tím se zbavují energeticko-informačního balastu a čistí se.

Samozřejmostí je použití celého spektra terapeutických ladiček, neboť každá má svou přesně stanovenou frekvenci, od které se odvíjí její použití. Zvukové ladičky mění magnetické pole organismu, uvolňují stagnující energii v těle, nahromaděné negativní emoce a napětí a nalaďují nás na proces „samo léčení. Cílem je odstranit „rozladění“ organismu a naladit ho na správnou frekvenci a na zdraví. Ladičky přináší možnost vnímat vibrace na všech úrovních našich těl, od jemnohmotné neviditelné energie prostupující naším biopolem, až po naše fyzické tělo, tedy do kostí svalů, tkání a buněk. Konkrétní frekvence a vibrace zasáhnou přesně tu oblast, kterou je zapotřebí pochopit, aby se naše Vědomí neustále zvyšovalo a vymanilo z destruktivních forem, které neprospívají našemu stavu bytí, které je ve svém prazákladu přirozeně nastaveno na zdraví, harmonii, rovnováhu a lásku. Do procesu harmonizace zvukovými energiemi zařazuji mj. Solfeggio Frekvence a jiné odpovídající vibrace dle energetického nastavení dané bytosti.

Celý rituál probíhá v posvátné Mauně (za úplného mlčení od vstupu po odchod), neboť právě ticho je důležitou součástí Rituálu a má svůj hlubší podprahový význam)

Užijte si toto nádherné vyladění v místnosti Světla na Slunečním místě.

Cena: Rituál prožitku - 1440,- Kč /90 min.

144 minut OŠETŘENÍ ZEN-TOUCH™ SHIATSU CELKOVÉ HARMONIZUJÍCÍ

Skrze Zen-touch shiatsu dochází ke zprůchodnění jemných drah meridián a k podpoře samoléčebné schopnosti vašeho těla jemnou presurou. Cílem je odblokování energetických blokád a navození celkové harmonie vašeho těla.

ZEN-TOUCH™ SHIATSU je laskavá, mocná a pečující, podpůrná forma energetické práce s tělem, komplexní metoda harmonizace člověka na všech jeho úrovních. Pomáhá uvolňovat blokády v jednotlivých energetických drahách a tím umožňuje volné proudění energie v celém systému, jejíž blokace je jinak příčinou potíží na fyzické i psychické úrovni. Technika je vytvořená Seymourem Koblinem, kombinuje shiatsu, diagnostiku, akupresuru, východní/asijské masáže, využívá masážních hmatů, měkkých technik, mobilizací, reflexní terapie, protahovacích a uvolňovacích technik intuitivní metody, práci s tělem a vyvolává hluboké regenerační zdravotní efekty vyrovnáváním energie životní síly těla. Je konáno na energetické úrovni, kdy jsou uvolněny energetické kanály a bloky v jednotlivých částech těla (akupresura, marmové body), stagnující energie v meridiánech, pročistěny fyzické, emoční, mentální i duchovní úrovně.

Během ošetření je Vám poskytováno pečující, bezpečné, nebolestivé působení pro blahodárné tělesné změny. Činnost Zen Touch doprovázející soucit, respekt a „energetická empatie“, sloužící ke stimulaci toku čchi, cirkulace a vitality. Důraz je kladen na plynulost a pomalé přechody. Jako technik vyrovnávání energie je používáno „hlubokého držení“, protahování a techniky využívající stimulů pohybů rukou. Prsty protkávají postupně celé tělo, tedy záda, ramena, ruce, stehna, lýtka, chodidla, šíji, hlavu. Celé Vaše biopole dojde sladění, prosvětlení, uvedení do stabilizační úrovně skutečnosti.

Ošetření se provádí přes volné oblečení, nejlépe z přírodních materiálů, proto si prosím s sebou vezměte volné oblečení na převlečení, ideálně z čisté bavlny nebo lnu (tepláky, tričko, ponožky).

V den ošetření je nutné vynechat těžká jídla, alkohol a jiné omamné látky, přílišnou fyzickou aktivitu, cvičení apod. Po ošetření si dopřejte klid, aby tělo mělo příležitost a prostor využít plně účinků terapie.

Ošetření Shiatsu se provádí na zemi na speciální bavlněné matraci zvané futon. Pracuje se vleže na břiše, na zádech nebo na boku, případně vsedě.

Cena: Zen-touch shiatsu – 1800,- Kč /144 min.

144 minut LYMFATICKÉ MASÁŽE

Jde o zdraví velmi prospěšnou, jemnou a podle mě jednu z nejpříjemnějších, nejlaskavějších a velmi účinných masáží, v tomto případě masáž lymfatických cest, která napomáhá odvádění přebytečné lymfy, tuku, vody (otoky) a toxických látek, metabolitů a škodlivin z těla. Tím dochází k uvolnění a urychlení toku lymfy, a především ke zvýšení imunity a podpoře detoxikace. Správná funkce lymfatického systému hraje klíčovou roli ve správné funkci systému imunitního. Nefunguje-li totiž lymfatický systém, snižuje se obranyschopnost organismu. Zanesené lymfatické dráhy se projevují například celkovou tělesnou únavou, pocity vyčerpanosti, únavou nohou, otoky apod. Lymfatická masáž podporuje detoxikaci, zvyšuje imunitu a pomáhá proti otokům nebo chronické únavě.

Preventivní celotělová lymfatická masáž trvá 3 hodiny a je vhodné si ji opětovně dopřát nejdříve po uplynutí 4-6 týdnů. Ještě před započetím této pravidelné celotělové 3 hodinové je vždy nutné projít 1-2mi částečnými masážemi (dolní a horní poloviny těla), v délce trvání 2 hodin (nutno znát celkový projev těla po provedení částečné masáže). V akutních případech jako prevenci i ke zmírnění

zdravotních potíží (po operaci apod.) je doporučována kůra deseti ošetření s pravidelnou návštěvností minimálně 2x týdně. Efekt zpevnění a zmenšení otoků, způsobený dokonalejším odtokem přebytečné lymfy se objeví po 3 - 4 lymfatických masážích. Toto je však velmi individuální a hodně záleží na přístupu k vlastnímu tělu a zdraví, taktéž na věku a tělesné hmotnosti.

V den ošetření a po masáži:
V den masáže je nutné jíst lehce, nekouřit, být bez jakékoliv aktivity, nepít alkohol a masáž v den ošetření již nekombinovat s jinou masáží či aktivitou. Před masáží je vhodné se osprchovat a dostatečně zavodnit (např. 0,5 l. čisté studánkové vody).

Po masáži je vhodné cíleně odpočívat, pít čistou vodu. Moč může být tmavá a nevonící, ale to je v pořádku (toxiny a cizorodé látky opouštějí organismus).

Během masáže může přicházet a obvykle přichází nutkání k močení, čemuž je nutno nebránit.

Prospěšné indikace:
Zvýšení imunity a obranného systému a tím podpořena regenerace organismu, předcházení a tím postupné odstraňování časté angíny, chřipky, zánětů, akné.

Pozitivní působení při rehabilitaci sportovců (svalové vyčerpání, zvýšené napětí po sportovních výkonech).

- Tato technika se využívá pro rychlejší hojení a odstranění otoků po operacích - veškeré poúrazové stavy, pooperační stavy (ideálně ihned po operaci)
- zlepšuje odtok produktů metabolismu v oblasti pooperační rány a podporuje hojení = uvolňuje tkáňové napětí a tím zbavuje pocitu bolesti.
- Po chirurgických a ortopedických zákrocích (artrózy, totální endoprotézy)
- Pozitivně působí i při nedostatečnosti žilního systému = jako prevence křečových žil. Dochází k posunu neokysličené krve v krevním řečišti. Krev se rychleji okysličuje. Proto je tento typ masáže nejšetrnější pro lidi, kteří trpí křečovými žilami.
- Upraví se metabolismus. Organismus se harmonizuje. Zlepšuje se elasticita a vzhled pokožky.
- Při únavovém syndromu
- Gynekologické potíže (stavy po ablaci prsu, bolestivé menstruaci, sterilitě – pro podporu otěhotnění, při klimakterických potížích, při otocích v graviditě (až od 6.-9 měsíce)
- Neurologické potíže (syndrom bolesti hlavy, migrény, stavy po operaci plotének, po borelióze, ochrnutí lícního nervu)
- ORL lékařství (chronické záněty dutin, spastická rýma, zvětšená mandle, tinitus)
- Kožní (akné, lupénka, atopický ekzém, bércové vředy, edémy, lymfedémy, lipedémy)
- Masáž je vhodná 4-5 týdnů po prodělané nemoci např. po covidu, inf. Onemocnění, antibiotikách apod.

Zásadní kontraindikace:
Masáž nelze ji vykonávat při virovém nebo akutním bakteriálním onemocnění a zejména ne při nádorových onemocněních, infekčních onemocněních, při akutním IM, CPM, vředové chorobě, zvýšené teplotě nad 37°C, akutním astmatu, herpesu (pásový opar), také ne při těžkých srdečních onemocněních, astmatu kardiálním a bronchiálním, hyperthyreóze a hypotonii, při akutním žilním onemocnění, v prvních 5 měsících těhotenství, při menstruaci, zánětu vaječníku, spastické zácpě a břišních bolestech a těžkostech naznámého původu.

Ošetření je prováděno na terapeutickém lehátku s výhřevnou dekou a teplými kameny.

Cena: Lymfatická masáž pro podporu detoxikace a posílení imunity, proti únavě či otokům –

Částečná – 1800,- Kč /144 min. nebo celková - 2100,- Kč /180 min